Hopp til innholdet

Bli med Nedre Glomma Turn i Stafett for livet

Stafett for livet er et 24-timers arrangement i regi av
Kreftforeningen, for å støtte de som er eller har vært
berørt av kreft. I et helt døgn går eller løper vi for å
symbolisere kampen en kreftpasient går igjennom og
visualiserer at det alltid bør være noen på banen for den som er syk.

Dette er en viktig sak og en flott begivenhet, hvor vi som idrettsklubb gjerne stiller opp og bidrar. I den anledning vil vi invitere med oss hele klubben til å gå en etappe hver time gjennom dette døgnet. Arrangementet starter kl. 13:00 på lørdag og avsluttes kl. 13:00 på søndag.

Under dette arrangementet går vi sammen for alle våre medlemmer og deres fightere der ute, men også for vår egen leder og foreningens grunnlegger Birgit Vallestrand. Hun står fortsatt i sin livskamp sammen med sine pårørende. Vi i Nedre Glomma Turn er så stolte av jobben hun har gjort for foreningen og ikke minst for det fantastiske medmennesket hun er. Birgit er rik på både kunnskap og erfaring, som hun gledelig deler med alle rundt seg. La oss alle vise at vi står sammen i kampen mot kreft. Vi oppfordrer dere til å bli med å støtte vår leder Birgit Vallestrand og alle andre fightere der ute, ved å gå sammen med oss dette døgnet. Det vil bety enormt mye for oss som forening og ikke minst støtter vi en svært viktig sak.

Alle som deltar, får utdelt en T-skjorte som støtter saken.

Informasjon og lister til påmelding ligger i 2.etg på turnhallen (bursdagsrommet). Her kan alle skrive seg på og velge tid de ønsker å gå. Det er viktig at vi har noen som går til alle døgnets

tider, så vi oppfordrer dere til å være fleksible i valg av tidspunkt. Husk også å gå inn på nettsiden og meld deg på vårt lag her: : http://pamelding.stafettforlivet.no/lag/nedre-glomma-turnforening/

Nedre Glomma Turn stiller med telt i kirkeparken, hvor alle som ønsker å delta kan møte opp til alle døgnets tider. Her har vi en hyggekrok hvor man kan snakke sammen og oppholde seg
mellom alle de fine innslagene som arrangeres hver time dette døgnet. Ta med deg familie, venner og bekjente for å vise vårt fellesskap og gå noen runder i den oppsatte løypen rundt Kirkeparken i Fredrikstad.

Foto: Fredrikstad Blad